У цьому огляді ми відповімо на питання, що цікавить як початківців фотолюбителів, так і професіоналів, які вирішили розширить набір техніки. Звучить він так: «Як вибрати рюкзак для фотоапарата в реаліях сучасного ринку?».
Рюкзаки, сумки, чохли – все це різноманіття ручної поклажі покликане зберегти цілісність дорогої техніки, забезпечити комфортну транспортування і зберігання обладнання. Якщо коло ваших інтересів не виходить за рамки аматорської зйомки, плюс, манера роботи обмежується зйомкою з рук, швидше за все, задовольнить ваші запити чохол для фотоапарата, в який без праці поміститься основний пристрій, об'єктив і необхідні аксесуари.
У ситуації, коли спорядження перевищує габарити кейса-трикутника, варто почати вибір рюкзака для фотоапарата, або ж подивитися в бік профільної сумки.
Професійні камери мають достатній запас міцності для того, щоб в процесі роботи можна було обійтися звичайним студентським спортивним рюкзаком або будь-яким іншим аксесуаром для перенесення. Але, це тільки в теорії. На практиці, для організації безпечного простору всередині неспеціалізованій сумки потрібно створювати окремий відсік з підвищеною амортизацією, в якому камера буде надійно зафіксована і закрита з усіх боків від ударів. Чи готові ви до таких експериментів? Напевно простіше купити вже готове рішення від lowepro, Canon або Vanguard.
Відповісти однозначно на питання, який вибрати рюкзак для фотоапарата, не вийде. Існує безліч форм-факторів, розмірів та «фішок», якими виробники намагаються зацікавити покупців.
До вибору слід підходити осмислено, враховуючи, насамперед:
Скажімо, стандартна модель підійде для міської роботи, але може виявитися непридатною для виїзної фотосесії в горах або розпеченій пустелі. І навпаки, місткі, герметичні, гиперзащищенные професійні рішення для далеких виїздів, стануть тягарем для зйомок за місцем.
Про те, як вибрати фоторюкзак, більш предметно ми поговоримо нижче, а поки спробуємо розібратися з іншого дилемою – рюкзак або сумка?
З місця в кар'єр, і відразу про сильні сторони рюкзака.
Слабкі сторони рюкзака також є. Не такий швидкий доступ до вмісту, як у випадку використання сумки. Громіздка конструкція, що доставляє незручність в людних місцях.
З перерахованих достоїнств і недоліків робимо висновок, що ранець підходить для тривалих поїздок, в яких необхідно перевозити велику кількість обладнання. Рюкзак є відмінним компаньйоном при пересуванні на мотоциклі або велосипеді.
З числа достоїнств сумок окремої уваги заслуговують такі особливості, як:
Противники сумок виділяють такі недоліки: малий обсяг, створення дискомфорту в спині через навантаження на одне плече, невідповідні для транспортування великої оснащення габарити і конструкція.
Так що краще сумку або рюкзак для фотоапарата при розв'язанні різних творчих завдань? Насправді ставити питання таким чином некоректно, адже у сумки і рюкзака різне призначення. Сумка підходить для коротких поїздок, фотосесій в межах міста. Рюкзак – це вірний товариш для тривалих експедицій та відряджень.
Ось ми і дісталися до розділу, покликаного дати розуміння того, який фоторюкзак вибрати, не переплачуючи за незатребуваний функціонал.
Внутрішній простір цих моделей оптимізовано виключно під фототехніку з відділами для ноутбука, аксесуарів та іншої дрібноти. Місткі, надійні, зручні, якщо не виходити за рамки спеціалізації. У той же час у такий ранець не вийде вмістити особисті речі, а значить, доведеться брати як мінімум два рюкзака, або вибрати модель з переліку нижче.
«Універсали» не так жорстко заточені під техніку. Мають два відділення, які можна розділити на власний розсуд: одне для обладнання, інше для особистих речей. У конструкції передбачено велику кількість кишень, ніш, сіток. Деякі моделі мають кріплення для штатива.
Крім того, універсальні ранці легко стають повсякденними міськими рюкзаками. Достатньо прибрати м'які перегородки, або витягти окремий чохол з усією технікою відразу.
Слінги транспортуються на спині як звичайні рюкзаки, але за потреби їх можна перемістити на живіт, забезпечивши блискавичний доступ до камери. Ця особливість реалізується за допомогою однієї діагональної лямки, завдяки якій слінг обертається навколо тіла.
Рюкзак має клапан, який полегшує вилучення техніки без необхідності повного відкриття відділення.
Туристичні бекпеки вважаються відносно свіжим трендом індурстрії, але вже зараз стає зрозуміло, що вони не залежать на полицях магазинів. Акцент на ЗОЖ, подорожах та екотуризмі став причиною зростання інтересу до фотографування природи, міських пейзажів.
За своєю конструктивною та функціональною суттю туристичні моделі є розвитком універсальної серії. З відмінностей можна відзначити наявність спинки, що вентилюється, широкі лямки, поясне кріплення, м'які накладки в місцях найбільшого тиску на тіло.
Підсумовуючи огляд, ми раді повідомити, що однозначної відповіді на питання, який фоторюкзак краще, не існує, і це чудово, тому що кожен може вибрати собі модель, що відповідає поставленим завданням.